Olej z Ostropestřce

1 hodnocení

Olej z Ostropestřce nejvyšší kvality je čistý, přírodní produkt, bez příměsí jiných druhů olejů, je lisovaný za studena, není zbaven přirozených živin ani chuťových a pachových látek. Má charakteristickou, jemnou olejovou vůni.

 

Varianta:
Dostupnost Momentálně nedostupné Skladem Zvolte variantu
144 Kč 269 Kč od 144 Kč
Olej z Ostropestřce
1 hodnocení
5,0 1 hodnocení

Olej z Ostropestřce nejvyšší kvality je čistý, přírodní produkt, bez příměsí jiných druhů olejů, je lisovaný za studena, není zbaven přirozených živin ani chuťových a pachových látek. Má charakteristickou, jemnou olejovou vůni.

Ostropestřec mariánský má v lidovém léčitelství již dlouholetou tradici. Pochází ze Středomoří, na pohled je velmi podobný obyčejnému bodláku. Ostropestřec je rostlina s mnoha pozitivními účinky na organismus pejska, dokáže výrazně zmírnit průběh nemoci nebo posloužit jako prevence.

Nejvýraznější účinek má Ostropestřec na funkci jater. Játra jsou velmi zatěžovaným orgánem, jsou zanášeny nerozštěpenými organickými látkami, které omezují nitro-buněčnou cirkulaci. Ostropestřec obsahuje substance, které podporují aktivitu jaterních enzymů, chrání tak jaterní buňky před toxiny a pomáhá jejich regeneraci.

Kromě jaterních potíží je Ostropestřec doporučován také k regeneraci cév, onemocnění žlučníku nebo sleziny.

Olej z Ostropestřce má pozitivní vliv především na:

  • Játra

Ostropestřec obsahuje karotenoidy, tokoferoly, vícenenasycené mastné kyseliny, vitamín F a menší podíl komplexu látek zvaných Silymarin. Dáky obsahu těchto látek pomáhá zlepšit metabolismus jaterních buněk, stabilizuje její buněčné membrány, podporuje regeneraci jaterní tkáně a je významným antioxidantem. Olej z Ostropestřce je vhodný k podpoře správné funkce jater a podpůrné léčbě jater poškozených.

  • podporuje normální funkci imunitního systému, metabolizmu tuků
  • působí protizánětlivě
  • pomáhá udržovat normální funkci srdce

Dávkování

Doporučená denní dávka oleje k váze pejska:

  • do 10 kg -                5 ml
  • 10 – 25 kg                10 ml
  • 25 – 50 kg               10 - 15 ml
  • nad 50 kg                20 ml

Jedna čajová lžička odpovídá cca 5 ml

Je nutné ovšem přihlédnout k obsahu tuku v krmivu, čím tučnější je krmivo, tím menší množství oleje přidáváme, celkový obsah tuku v krmivu by měl být do 20%, max. 22%. Velikost krmné dávky stanovíte v závislosti na druhu krmiva a hmotnosti vašeho pejska. Přiměřené množství se vmíchá do jednorázové krmné dávky.

Olej doporučujeme začít podávat v nižší dávce, teprve pokud pejsek nevykazuje žádné problémy (průjem, alergická reakce…), můžete přejít k plnohodnotnému dávkování

Skladování a spotřeba

Olej skladujte v temnu, při teplotách do 15 °C, nebo max. při pokojové teplotě.

Spotřebujte do 10 měsíců od zakoupení

Doporučení:

Pro zachování max. nutriční hodnoty spotřebujte do 6 měsíců od zakoupení