MULTIVITAMÍN Forte

Neohodnoceno

150 ks kapslí po 600 mg

Vynikající doplněk stravy - silná a účinná multivitamínová směs v kapslích s vysokým obsahem Biotinu. Podporuje kvalitu srsti, kůže, drápů a kloubů. 

Doporučujeme podávat v kombinaci s lososovým olejem

Dostupnost Skladem
339 Kč
MULTIVITAMÍN Forte
Neohodnoceno

Silná multivitamínová směs v kapslích s vysokým obsahem Biotinu. Podporuje kvalitu srsti, kůže, drápů a kloubů. Vysoký obsah také zinku, vápníku, hořčíku, komplexu Vitamínů B, C, D3 a Methioninu. Nedostatek většiny z těchto prvků může vést k vypadávání srsti, svědění pokožky, lysinám na srsti, zánětům kůže, snížení imunity a výkonu, poškození kosterního skeletu, chrupavek, atd. Všechny složky jsou v organické, vysoce vstřebatelné formě pro tělo psa, podporované navíc přirozenými "Superpotravinami", které jsou jejich nosičem.

MULTIVITAMÍN Forte obsahuje látky, které patří k nepostradatelným živinám v metabolismu psa, nedostatek kteréhokoli z nich může způsobit psovi nemalé potíže, kdy jsou často jen těžko definovatelné příčiny vzniku. Směs na srst s Biotinem vám pomůže dorovnat obsah těchto živin v případě jejich deficitu, který může nastat např. vysokou a dlouhodobou zátěží psa při vytrvalostním sportu nebo tréninku. Především je vhodný při oslabení organismu z důvodu nemocí, po úrazu, podvýživy a pokročilého stáří. Nejčastější příčinou deficitu důležitých živin pro psa bývá nekvalitní, jednostranné nebo nekompletní krmivo.

Účinek hlavních prvků na srst psa:

Biotin - vitamín B7 je součástí mnoha živých buněk těla a slouží jako zdroj energie a stavebního materiálu pro buňku, hraje významnou roli při udržování správné hladiny cukru v krvi, nejvyšší měrou podílí na kvalitě srsti, kůže a drápů v součinnosti se zinkem, methioninem a vitamíny skupiny B. Má také velký vliv na kvalitu nosní houby u psů. 

Methionin -  je jedna z dvaceti základních aminokyselin tvořících bílkovinné řetězce. Patří mezi esenciální, tzn. že musí být přijímána v potravě, tělo si ji nedokáže samo vyrobit. Methionin je důležitý pro biosyntézu bílkovin, cysteinu, kreatinu a karnitinu. Methionin podporuje regeneraci drápů, pokožky a především srsti psa.

Zinek - je esenciální stopový prvek. Jeho význam v organismu spočívá v tom, že aktivuje řadu enzymů a tím se účastní celé řady důležitých reakcí v těle. Už mírný nedostatek zinku vede k poruše imunity a vyšší nemocnosti, případně až úmrtnosti na infekční onemocnění. Jednou z důležitých funkcí zinku je jeho aktivní účast na výživě chlupů a kůže. Nedostatek zinku v těle způsobuje primárně málo pestrá strava, chudá na mikro i makro živiny.

Dávkování (dle hmotnosti pejska):

2 - 3  ks do 10 kg hmotnosti psa/den

3 - 5 ks / na každých 10 kg hmotnosti psa/den

U psů s vysokou hmotností ( nad 50 kg ) se držte spodní hranice dávkování, ale dejte max. 25 ks / den - a to z důvodu obsahu zinku, který by mohl působit projímavě.

Je nutné rozdělit celodenní dávku na stejné části do každého krmení! Nepodávejte celou dávku jednorázově! To platí především u větších psů ( nad cca 25 kg ). Naopak při nízkém dávkování u miniplemen ( do 1 g ) stačí podat v jedné dávce. Nutný stálý přístup k vodě. Nepřekračujte dlouhodobě doporučené dávkování - velmi vysoké dávky mohou být projímavé.

Skladování a spotřeba:

V uzavřeném, neprodyšném obalu, v suchu a temnu při teplotě do cca 25 °C

Spotřebujte nejlépe do 12 měsíců od zakoupení.

Složení:

Pivovarské kvasnice, mořská řasa Kelpa, krillová moučka, vaječný žloutek, sušená vejce, rybí olej z tresčích jater, směs vitamínů a minerálů vhodných pro srst, vodní řasa Spirulina, hydrolyzovaný rybí kolagen

Analytické složení:

hrubý protein - 34 %, tuk - 19 %, vláknina - 1,9 %, popel - 13 %, škrob - 2,7 %, vlhkost - 7 %. 

Celkový obsah účinných látek v 1 kapsli:

Vitamin E - 4800 µg, Vitamín B1 - 660 µg, Vitamín B2 - 750 µg, Vitamín B6 - 786 µg, Niacinamid B3 - 2472 µg, Pantotenan vápenatý B5 - 1260 µg, Biotin Vitamín B7 - 1500 g, Vitamín B12 - 79 µg, Vitamín D3 - 1200 µg, Vitamín C - 6000 µg, Zinek - 3600 µg, Vápník - 4260 µg, Hořčík - 4500 µg, Jód - 62 µg, Methionin - 6000 µg.