CHONDRO kloubní výživa

1 hodnocení

Vynikající doplněk stravy pro psy pro tvorbu, regeneraci a udržení zdravé kloubní chrupavky a vazů. 

150 kapslí, jedna kapsle obsahuje 670 mg 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně nedostupné
349 Kč
CHONDRO kloubní výživa
1 hodnocení
5,0 1 hodnocení

Velmi silná a účinná výživa kloubů pro psy v kapslích po 670 mg. Obsahuje ve vysoké míře veškeré stavební složky potřebné pro tvorbu, regeneraci a udržení zdravé kloubní chrupavky a vazů. Zesílený účinek přídavkem MSM a vitamínu C.

Vyživuje kloubní chrupavky, podporuje lubrikaci kloubní tekutiny, předchází problémům s klouby a pomáhá při vzniku pohybových potížích u psů. Směs obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují. Přítomný vitamín C a MSM zvyšují zabudování těchto látek do kloubního aparátu. Obsah kapsle má takové složení, aby byla zajištěna maximální účinnost a také vzájemná podpora jednotlivých živin mezi sebou pro dosažení maximálního výsledku.

Chondro kloubní výživa obsahuje důležité složky:

  1. Hydrolyzovaný hovězí kolagen - je bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání, tedy chrupavek, vaziva a šlach. Je velmi odolný v tahu, proto je důležitým prvkem pro zpevnění celého pohybového aparátu. 
  2. Glukosamin sulfát - je to nejpoužívanější látka v kloubní výživě. Je to zdroj Glukosaminu, látky přirozeně se vyskytující v kloubních chrupavkách. Glukosamin sulfát společně s Chondroitin sulfátem zodpovídá za regeneraci kloubních chrupavek a tkání, tím i za zlepšení pohyblivosti zvířete. 
  3. Chondroitin sulfát - jde o polysacharid, který pozitivně ovlivňuje metabolickou rovnováhu chrupavek. Přispívá k udržení pružnosti a pohyblivosti kloubů. Podporuje také využití vápníku a fosforu v těle. V součinnosti s vitamínem C se výrazně zvyšuje jeho účinnost.
  4. MSM - Methylsulfonylmethan je zdrojem organické síry ( 34 % ) a nachází se ve všech typech kolagenních vláken. Je důležitý - nutný (!) pro správné začlenění kolagenu v chrupavkách. MSM se podílí také významnou měrou na omezení bolestivosti kloubů - pro psa jde o přirozené analgetikum. Má výrazné antioxidační a detoxikační účinky, čímž přispívá k odbourání poškozené tkáně i k potlačení bolesti - má protizánětlivý účinek. Příznivě působí na vzhled kůže, srsti, a drápů. Jeho účinnost se také podstatně zvyšuje v kombinaci s vitamínem C. 
  5. Vitamín C ( kyselina L-ascorbová ) - významně podporuje stavební funkce v metabolizmu Chondroitin sulfátu a MSM. Podporuje tvorbu bílých krvinek, které mají velký význam v imunitě psa. Vitamín C má vysoký antioxidační účinek. 

Dávkování:

Akutně: Při bolestivosti kloubů nebo již poškozených chrupavkách, či u psů ve vysoké zátěži: na 10 kg hmotnosti psa / 3 kapsle / den. U velkých psů nad 50 kg / 12 - 14 ks / den. U mini plemen do 10 kg / 2-3 ks / den. U starých psů s významně poškozeným kloubním aparátem dávejte trvale akutní dávku.

Preventivně:  1 - 2 ks / 10 kg / den. Nad 50 kg / 7 - 8 ks / den. Čím větší hmotnost psa, tím se spíš držte horní hranice dávkování. Ideální je rozdělit denní počet kapslí na části a dát je do každé dávky krmení.

Skladování a spotřeba:

Přípravek uchovávejte v hermeticky uzavřených obalech, v suchu a temnu

Spotřebujte do 12 měsíců od nákupu

Obsah směsi v jedné kapsli: Glukosamin sulfát - 268 mg, Hydrolyzovaný kolagen - 200 mg, MSM - 106 mg, Chondroitin sulfát žraločí - 70 mg, Vitamin C - 26 mg.